Přijďte si zahrát deskovky i v únoru.
Máme pro vás novinky od vydavatelství ALBI, které jsme dostali zapůjčené.
Krom toho jsme se rozhodli, že naše Příkop hry hrajeme málo a nejsou dostatečně provětrané, tak necháme ostatní hry doma.
🔥 A přikoupili jsme další topení, tak se nebojte, zima nebude!
A na co se tedy můžete těšit?
- Chytré kostky – Zvířata a Dinosauři
- Hra zpočátku připomíná hru „Umí prase létat?“ ale po zahrání je o 100 % sympatičtější.
- Při přípravě hry si nachystáte příslušný počet kartiček dle počtu hráčů a první hráč hodí kostkama. Následně se snaží každý hráč získat takovou kartičku, která mu přinese nejvíce bodů dle toho, co zrovna padlo na 4 kostkách.
- Za každý správný symbol na kostkách, který má dané zvíře získáváte bod.
- Líbí se mi variabilita toho, že musíte rychle reagovat na to, co padne na kostkách s aktuální nabídkou zvířat. Díky tomu se hra neobehraje tak rychle jako výše zmíněné „Umí prase létat?“
- Rychlá hra, při které si děti i dospělí ověří znalosti a můžou další získat.
2. Plošinovka
Taky jste na počítači Hráli arkády (plošinovky), kdy procházíte různá patra, utkáváte se s monstry, vylepšujete postavu a nakonec zabijete finálního bosse? Tak přesně taková je i tahle deskovka
1-4 hráči se vydají do čtyřpatroveho žaláře, kde budou sbírat diamanty, mince a nakonec se postaví bossovi (jsou na výběr 2).
Plošinovka je kompetitivní a končí ve chvíli, kdy první hráč porazí bosse. Poté partie končí.
Vykonávání akcí se děje pomocí kostek, kdy vybíráte z hozených symbolů. Akce lze do jisté míry ovlivnit, takže můžete případnou smůlu odvrátit.
Jedna hra zabere přibližně hodinu času. Podle toho, jak rychle se vydáte zabít šéfa.
Co se týče obtížnosti, tak tady jsem se trochu sekla. Původně jsem hru vybrala pro děti. Ale pravidla nejsou úplně snadná, je zde větší množství kombinací a musíte občas poměrně přemýšlet. Je zde i poněkud zvláštní systém počítání při posilování jednotlivých akcí.
Pokud máte „vyhrané“ potomky, tak s nimi Plošinovku zkuste. Přinejhorším vaše dítko bude chodit sem a tam žalářem .
Ve hře se hází kostkami, takže o nějaké ultra taktice mluvit nemůžeme. Plošinovka je nicméně zábavná záležitost, kterou si užijete.
Moc se mi líbí tematičnost hry, kdy je prakticky vše jako v pocitačové arkádě. Nikdy jsem podobnou deskovku nehrála a přestože by u nás doma své místo nenašla, tak mě opravdu bavila. A vám ji taky doporučuji .
Tak koho z vás Plošinovka zaujala a bude ji chtít vyzkoušet?
3. Unmatched: Robin Hood vs Bigfoot
Eliminační řežba, kdy se snažíte svého soupeře smazat z mapy.
Unmatched je systém, kdy můžete vzít hrdinu z libovolné krabice a změřit síly s jiným hrdinou. Takže můžete sehrát souboj Alenky z Říše divů s Robinem Hoodem.
Na hře nás baví super jednoduchá pravidla, která pochopíte během 5 minut. Vše je intuitivní a ovládání velice snadné.
Na první pokus jsme půjčili krabici s dvěma hrdiny, ale pro příště máme vyhlédnuté další .
Balíček karet pro každého hrdinu je jedinečný a s každým hrdinou se hraje jinak. To vám dává velké možnosti v taktice a variabilitě.
Jedna partie hry trvá přibližně 30 minut. Podle toho jak vám zrovna přijdou karty.
Unmatched si úplně nejde naplánovat, protože nevíte, co má v ruce soupeř a co přijde vám. Ale ani v reálném boji většinou nevíte, s kým máte tu čest .
Hra je primárně určena pro 2 hráče, ale na speciální mapě se mohou utkat dvoučlenné týmy proti sobě. Ve hře 3 hráčů jeden hráč hraje se dvěma hrdiny současně.
Já osobně nejsem zrovna fanda bojových her, ale tohle mě chytlo (a to jsem zatím nevyhrála ). Možná ta absurdita souboje absolutně nesourodých nepřátel .
Nicméně vám na Únorové deskohraní tuto hru doporučuji všema deseti. Pravidla pochopíte hned a když vás náhodou nebude bavit, tak neztratíte čas učením ani délkou partie.
A když vás náhodou chytne, tak vám nebrání nic ve výměně rolí a odvetě .
4. Jan Žižka
Nemáte rádi složitá pravidla a nepotřebujete mít hru naplánovanou do posledního detailu? Tak to by se vám Žižka mohl líbit.
Celá hra se točí kolem destiček událostí, kdy přijdete na políčko, otočíte destičku, hodíte kostkami a podle symbolů vyhodnotíte příslušnou destičku.
Na začátku máte ve své družině nepříliš zdatné bojovníky, ale za utržené peníze můžete najmout lepší týpky . Ti vám poskytnou víc kostek na házení a další výhody.
Při setkáních můžete narazit na zloděje, zapojit se do turnaje, získat přízeň sv. Václava nebo Zikmunda. Až budete pořádně nabombení, tak lze získat další zdroje a body obléháním hradu.
Cílem hry je nahrát 20 bodů. Jakmile některý z hráčů této mety dosáhne, hra končí.
Pravidla hry nejsou náročná. Vysvětlíte je během pár minut. Žádnou velkou taktiku tady také nejde tvořit, protože máte jen omezenou možnost kostky přehodit.
Sama nejsem příznivec kostek a velké míry náhody. Když si chci zahrát, tak se musí vařit mozek …. Žižka je prostě taková oddechovka, u které pokecáte s kamarády a dáte pivko.
I když budete mít upito, tak zvládnete-li házet kostkami, určitě hru zvládnete i dohrát .
Těšíme se na vás, tak dondite